Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Port ID:12589 UN Locator:PLGDY
Zarząd Morskiego Portu Gdynia S.A.

Zarząd Morskiego Portu Gdynia S.A.

Statek „Queen Elisabeth” to swoista „wisienka na torcie” tegorocznego sezonu pasażerskich cruiser-ów w Porcie Gdynia.”Queen Elizabeth” zacumował przy nabrzeżu Francuskim gdyńskiego portu tuż przed godziną szóstą rano 21 czerwca br.

Mv „Queen Elizabeth” to najmłodsza jednostka legendarnej linii Cunard, zwodowana w 2010 roku, a której matką chrzestną jest brytyjska monarchini Elżbieta II.

Mv „Queen Elizabeth” o długości 294 m i szerokości 32 m, może zabrać na swój pokład prawie 2100 pasażerów, którymi zaopiekuje się 940 osobowa załoga. Inspirowany stylem Art-deco elegancki wystrój wnętrz stanowi o niepowtarzalnym charakterze statku. Natomiast z wielu atrakcji znajdujących się na mv  „Queen Elizabeth” wymienić należy m.in.: centrum spa  i centrum sportowe , sale balowe i koncertowe oraz widowiskowe, galerie zdjęć i bibliotekę oraz pierwsze na świecie muzeum na morzu.

Wizytę mv „Queen Elizabeth” w Porcie Gdynia upamiętniło odsłonięcie tablicy w alei Statków Pasażerskich na nabrzeżu Pomorskim przy Skwerze Kościuszki. Mv „Queen Elizabeth ”jest 28 jednostką pasażerską odwiedzającą Port Gdynia, którą uhonorowano w tak zaszczytny sposób.

 - Pasażerskie cruiser-y w Porcie Gdynia to już wieloletnia tradycja, która stanowi o prestiżu naszego portu wśród portów Morza Bałtyckiego- podkreśla Maciej Krzesiński dyrektor ds. Marketingu i Współpracy z Zagranicą Zarządu Morskiego Portu Gdynia S.A. - Pasażerskie cruisery w Porcie Gdynia to wspaniała atrakcja sezonu letniego i przede wszystkim promocja zarówno portu jak i miasta oraz samego Pomorza.

   

 
 

 

poniżej Fot. www.gdynia.pl