
Prowadzenie działalności w złożonym otoczeniu
Zarząd Morskiego Portu Gdynia S.A. prowadzi działalność w złożonym otoczeniu - na które oddziałuje i które wpływa na jego funkcjonowanie.
Poprzez odpowiedzialne decyzje, działania i zachowania ZMPG-a S.A. kształtuje swoje relacje z interesariuszami portu w sposób możliwie najkorzystniejszy dla wszystkich zainteresowanych stron. Wdrażanie przez Zarząd Spółki idei zrównoważonego rozwoju opiera się na równoważeniu celów ekonomicznych, społecznych i tych związanych z koniecznością ochrony środowiska przyrodniczego.

Społeczna odpowiedzialność Portu Gdynia
Społeczna odpowiedzialność – stanowiąca integralną część strategii działania ZMPG-a S.A. – realizowana jest poprzez:
- odpowiedzialne praktyki biznesowe
- odpowiedzialność środowiskową
- dobre relacje ze społecznością lokalną
- przyjazne środowisko pracy
Zarząd Morskiego Portu Gdynia S.A. został Laureatem programu Liderzy Społecznej Odpowiedzialności 2021!
Spółka została odznaczona w trzech kategoriach – Dobra Firma, Dobry Pracodawca oraz EKO Firma, uzyskując tytuł Laureata w każdej z nich. Ocenione zostały ponadstandardowe działania związane z wdrażaniem zasad Odpowiedzialnego Biznesu w szerokim obszarze prowadzonej działalności, zarówno w strukturach wewnętrznych, jak i zewnętrznych.
Nagroda – Liderzy Społecznej Odpowiedzialności 2021, świadczy o konsekwentnej i profesjonalnej realizacji przez Spółkę idei zrównoważonego rozwoju. Koncepcja społecznej odpowiedzialności biznesu coraz częściej integruje się z główną działalnością przedsiębiorstw.
Ostatnie badanie FOB – Forum Odpowiedzialnego Biznesu – największa w Polsce organizacja pozarządowa zajmująca się zrównoważonym rozwojem, wskazuje na zdecydowany wzrost znaczenie CSR w polskich firmach (twierdzi tak: 9 na 10 menadżerów CSR) , gdzie coraz częściej widać integrację zasad szeroko rozumianej społecznej odpowiedzialności z działalnością biznesową.
Na wzrost mają wpływ m.in. regulacje i działania na szczeblu UE, które prawie połowa menadżerów wymienia jako czynnik determinujący popularyzację idei zrównoważonego rozwoju.
Unijne regulacje powodują, że ta coraz częściej trafia na posiedzenia Zarządów i Rad Nadzorczych. Nie pod hasłem CSR ale pod skrótem ESG, za którym kryją się standardy i wskaźniki mierzące wpływ wywierany przez firmy na środowisko naturalne ( Environmental), na społeczeństwo (Social) i jej podejście do przestrzegania zasad ładu korporacyjnego (Corporate Governance). Inwestorzy oceniając spółki, coraz częściej pytają już o kwestie ESG, zwłaszcza o zarządzanie ryzykiem klimatycznym.
Badania wskazują, że rola tematów środowiskowych i społecznych w polskim biznesie w ciągu najbliższych pięciu lat będzie rosła. Głównie dlatego, że zwiększy się znaczenie odpowiedzialności społecznej i środowiskowej firm dla potencjalnych inwestorów i partnerów biznesowych.
Pobierz szablon wniosku o sponsoring
POBIERZ PLIKRaporty CSR
Raport CSR za 2022 rok
POBIERZ PLIKRaport CSR za 2021 rok
POBIERZ PLIKRaport CSR za 2020 rok
POBIERZ PLIKRaport CSR za 2019 rok
POBIERZ PLIKRaport CSR za 2018 rok
POBIERZ PLIKRaport CSR za 2017 rok
POBIERZ PLIKRaport CSR za lata 2014 - 2016
POBIERZ PLIK
ul. Rotterdamska 9, 81-337 Gdynia
Regon: 191920577 NIP: 9581323524 KRS: 0000082699