Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Port ID:12589 UN Locator:PLGDY
Zarząd Morskiego Portu Gdynia S.A.

Zarząd Morskiego Portu Gdynia S.A.

Bałtycki Terminal Kontenerowy, już po raz piąty organizuje w najbliższą sobotę, tj. 15 lipca,  Dzień Otwarty - na który zaprasza na ulicę Kwiatkowskiego 60 wszystkich letników i mieszkańców Trójmiasta.

Wszyscy, którzy w godzinach od 9 do 14 pojawią się w Bałtyckim Terminalu Kontenerowym, będą mogli zwiedzić – na co dzień niedostępny – najnowocześniejszy terminal kontenerowy w Porcie Gdynia. Zwiedzający, podobnie jak w latach ubiegłych,  zobaczą z bliska - a nawet samemu - pokierują dźwigami samobieżnymi, ciągnikami terminalowymi czy też reachstackerami. Podziwiać będzie można również nowoczesny sprzęt przeładunkowy w postaci suwnic samobieżnych RTG oraz suwnic nabrzeżnych. Dla najmłodszych Bałtycki Terminal Kontenerowy przygotował miasteczko atrakcji, gdzie w atmosferze pikniku rodzinnego, będzie można  oddać się swawolnej zabawie oraz uczestniczyć w licznych konkursach oraz zabawach edukacyjnych. Tradycyjnie już Bałtycki Terminal Kontenerowy w Dniu Otwartym wspierać będą liczni partnerzy jak m.in.  Morski Instytut Rybacki wraz z Akwarium Gdyńskim oraz firma połowu i przetwórstwa ryb GADUS. Dużą atrakcją będzie również wizyta na portowych holownikach firmy holowniczej FAIRPLAY. Swój sprzęt zaprezentują również Portowa Straż Pożarna oraz Służba Celna.

-  Obecnie Dzień Otwarty BCT na stałe wpisał się w kalendarz letnich  imprez w Gdyni – podkreśla Krzysztof Szymborski, prezes Bałtyckiego Terminalu Kontenerowego. – Dzień otwarty  BCT to dzisiaj jedyna możliwość, aby raz w roku zobaczyć gdyński port od środka i zapoznać się z pracą portowego terminala. Jako jedyni wśród gdyńskich portowych terminali  dosłownie przybliżamy port i to nie tylko mieszkańcom Trójmiasta…

Wydarzeniem towarzyszącym Dniu Otwartemu BCT jest wernisaż malarstwa i grafiki „Osobliwe zgrupowanie w kontenerze”. Kontenery i suwnice zainspirowały czworo artystów, którzy swoją wizję wyjątkowości terminalu kontenerowego w Gdyni zaprezentują właśnie… w kontenerze. Na wystawie zobaczymy prace Danuty Hajdas, Karola Lewalskiego, Macieja Sobierajskiego i Magdaleny Tusk.

W Dniu Otwartym BCT w godzinach od 9 do 14 zorganizowany został bezpłatny dojazd autobusem 4 F sprzed przystanków zlokalizowanych na Skwerze Kościuszki oraz przy dworcu PKP Gdynia Główna Osobowa ( przystanek przy hali Targowej).