Port ID:12589 UN Locator:PLGDY
Zarząd Morskiego Portu Gdynia S.A.

Zarząd Morskiego Portu Gdynia S.A.

W środę, 10 lutego, o godz. 17.00 odbędzie się uroczysta Sesja Rady Miasta Gdyni, która poświęcona będzie 95. rocznicy uzyskania praw miejskich przez Miasto Gdynia.

Sesja będzie transmitowana wprost z budynku Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Z. Noskowskiego w Gdyni. Poprowadzi ją przewodnicząca Rady Miasta Gdyni Joanna Zielińska.

Na miejscu obecni będą również uczniowie szkoły muzycznej, którzy zapewnią wyjątkową oprawę muzyczną.

Podczas sesji zostaną wręczone medale im. Eugeniusza Kwiatkowskiego „Za wybitne zasługi dla Gdyni”. Rada Miasta Gdyni wyróżniła w tym roku tych, którzy w trudnych czasach pandemii stanęli na pierwszej linii frontu, dbając o zdrowie i życie mieszkańców Gdyni.

Tradycyjnie od 1995 roku przyznawana jest także nagroda „Czas Gdyni”. Wyróżnienie przewodniczącej Rady Miasta Gdyni otrzymują najlepsze gdyńskie inwestycje. Wręczenie nagród odbywa się tradycyjnie również podczas urodzinowej sesji. Laureatów poznamy w środę podczas transmisji z uroczystych obrad Rady Miasta Gdyni.

Do nagrody zgłoszone zostały inwestycje: "Przebudowa Nabrzeża Słowackiego w Porcie Gdynia" oraz "Przebudowa Nabrzeża Włoskiego w Porcie Gdynia".

Zapraszamy do oglądania transmisji na żywo z obrad na stronie internetowej - www.Gdynia.pl.

HBG

Port Gdynia świętował urodziny Gdyni już w weekend 06 - 07.02.2021 r. Na zakończenie „Kolorowego Przejazdu po mieście” w niedzielę (7 lutego) odbyło się spotkanie przy Darze Młodzieży na Nabrzeżu Pomorskim w Porcie Gdynia z Piratem Portowym, który dla wszystkich dzieci przygotował upominki oraz konkurs fotograficzny z okazji 95. urodzin Miasta Gdynia.

HBG1