Port ID:12589 UN Locator:PLGDY
Zarząd Morskiego Portu Gdynia S.A.

Zarząd Morskiego Portu Gdynia S.A.

Niedziela, 7.02.2021, godz. 14:00 – 16:00, Nabrzeże Pomorskie przy Darze Młodzieży

Na zakończenie „Kolorowego Przejazdu po mieście” w niedzielę (7 lutego) w godz. 14:00 – 16:00 zapraszamy na spotkanie przy Darze Młodzieży na Nabrzeżu Pomorskim w Porcie Gdynia z Piratem Portowym, który dla wszystkich dzieci przygotował upominki oraz konkurs fotograficzny z okazji 95. urodzin Miasta Gdynia.

 

W ramach konkursu zostaną nagrodzeni autorzy 5 najzabawniejszych fotografii z Piratem Portowym oraz naklejką, którą każdy uczestnik konkursu otrzyma od naszego Pirata.

 

Zdjęcia należy przesłać do poniedziałku 8 lutego, do godz. 12:00 na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Szczegóły konkursu oraz regulamin na stronie www.radiogdansk.pl

 

Nagrodzeni w konkursie otrzymają gdyńską edycję Monopoly; limitowany, portowy kubek termiczny oraz unikatową maskotkę pirata.

 

 

uro gdyni

Port Gdynia w ramach realizowanej polityki Społecznej Odpowiedzialności Biznesu angażuje się w życie lokalnej społeczności, wspierając inicjatywy o charakterze prospołecznym. W tym trudnym dla wszystkich czasie, szczególnego znaczenia nabiera potrzeba wsparcia i troski o drugiego człowieka. Oprócz bieżącej pomocy w walce z niewidzialnym wrogiem, równie ważne jest utrzymywanie relacji z najbliższym otoczeniem, ponieważ trudny czas łatwiej przetrwać, kiedy jest się razem.  Z myślą o mieszkańcach, Port Gdynia zaangażował się z dwudniowy kolorowy przejazd dzielnicami Gdyni z okazji 95. urodzin Miasta. 23 przystanki w 16 dzielnicach Gdyni, których zwieńczeniem będzie 30 minutowy pokaz artystyczny obok Daru Młodzieży przy nabrzeżu Pomorskim w Porcie Gdynia.

 

Port Gdynia jest częścią lokalnej społeczności od prawie stu lat. Aktywności w obszarze miejskim prowadzone są w ramach zrównoważonego rozwoju -  realizacja celów biznesowych odbywa się z poszanowaniem potrzeb najbliższego otoczenia.

 

Od zawsze port - starszy o całe cztery lata od miasta - jest istotą i dumą Gdyni oraz szansą na jej dalszy rozwój. Z portem związana jest gdyńska tradycja i perspektywy na przyszłość. Bez portu nie byłoby tak szybkiego rozwoju Gdyni -  miasta z morza i marzeń oraz przede wszystkim z …portu. Decyzja, podjęta dziewięćdziesiąt siedem lat temu u zarania narodzin II Rzeczypospolitej stała się wielkim symbolem odrodzonego państwa polskiego. Od samego początku  związki miasta i portu były bardzo silne – oba organizmy nawzajem się przenikały. Gdyński port powstał jako żywa wizytówka ówczesnej Polski – jej potencjału ekonomicznego i myśli technicznej.

 

W ciągu kilku lat Port Gdynia został największym portem na Bałtyku i jednym z większych portów Europy, wyprzedzając pod względem wielkości obrotów takie porty jak Kopenhaga, Brema, Amsterdam, Genua, Neapol i Triest. Wraz z portem rosła także Gdynia, która z wioski rybackiej zamieszkałej przez niewiele ponad 100 mieszkańców przekształciła się w miasto zamieszkane przez blisko 130 tys. osób (1939).

 

Od samego początku port odgrywa istotną rolę w budowaniu teraźniejszości i przyszłości. Mówiąc o mieście nie sposób nie wspomnieć o środowisku ludzi związanych bezpośrednio z gospodarką morską – Port Gdynia jest dzisiaj jednym z największych pracodawców w mieście i wpływa pośrednio oraz bezpośrednio na charakter Gdyni. Port poprzez swoje dynamiczne działania, związane bezpośrednio z portowymi inwestycjami, kształtuje nowy potencjał Gdyni.

 

Jedną z corocznych aktywności Portu Gdynia w ramach #localcontent jest uatrakcyjnianie wystawy w Centrum Nauki Experyment. Interaktywny system, dzięki innowacyjnej formule, przybliża dzieciom i młodzieży codzienne czynności wykonywane w związku z pracą terminali przeładunkowych oraz ruchem statków w Porcie Gdynia.

 

Zapraszamy do wspólnego świętowania 95. urodzin Miasta Gdynia!