Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Port ID:12589 UN Locator:PLGDY
Zarząd Morskiego Portu Gdynia S.A.

Zarząd Morskiego Portu Gdynia S.A.

5 czerwca przypada Światowy Dzień Ochrony Środowiska. Inicjatywa na rzecz naszej planety jest obchodzona w ponad 100 krajach świata. Port Gdynia do kwestii związanych z ekologią przywiązuje szczególną wagę. W Porcie Gdynia od lat stosowane są proekologiczne technologie zgodne z unijnymi standardami w ramach idei green port, które przyczyniają się do maksymalizacji jakości oraz wydajności – wszystko w celu zrównoważonego rozwoju.

Nike Jordan Super Fly 4

Znakomitym przykładem połączenia nowoczesności z wysokimi normami ochrony środowiska jest znajdujące się na przedłużonym pirsie południowym nabrzeża Duńskiego, stanowisko do przeładunku chemikaliów płynnych. To tutaj dzięki pracy nalewaka morskiego najnowszej generacji, o ośmiocalowej średnicy rury, obsługa statków-chemikaliowców jest krótsza w czasie. Urządzenie sterowane jest hydraulicznie i tym samym załadunek płynnych chemikaliów odbywa się automatycznie w obiegu zamkniętym celem zachowania najwyższych norm bezpieczeństwa i ekologii. Zarówno sam nalewak jak i stanowisko obsługi cystern kolejowych są posadowione w szczelnej wannie przeciwrozlewowej. W dodatku specjalne zabezpieczenie w postaci tzw. sprzęgła awaryjnego rozłączania (ERC) w przypadku niebezpieczeństwa natychmiast odłącza statek od sprzętu, nie powodując jakiejkolwiek szkody. Trzeba także podkreślić, iż bunkrowanie chemikaliów wymagające szczególnych środków ostrożności przeprowadzane jest w tzw. osłonie gazowej.

- Światowy Dzień Ochrony Środowiska trwa w Porcie Gdynia przez cały rok, gdyż ze szczególną wrażliwością dbamy, aby procesy przeładunkowe w terminalach odbywały się w zgodzie z europejskimi wymaganiami ekologicznymi– podkreśla Grzegorz Dyrmo, wiceprezes Zarządu Morskiego Portu Gdynia S.A. – Uruchomiliśmy m.in. system monitoringu, który ma na celu zdyscyplinowanie pracy poszczególnych terminali i w maksymalnym stopniu wyeliminować emisje szkodliwych pyłów.