Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Port ID:12589 UN Locator:PLGDY
Zarząd Morskiego Portu Gdynia S.A.

Zarząd Morskiego Portu Gdynia S.A.

Przedstawiciele ZMPG w dniach 8-9 kwietnia w Gdańsku brali udział w Ogólnopolskim Szczycie Energetycznym podczas którego przedstawiciele ministerstw oraz kluczowych spółek energetycznych rozmawiali nad aktualnymi oraz przyszłymi projektami w zakresie szeroko rozumianej energetyki.

Podczas paneli dyskusyjnych poruszono m.in. tematy związane z rozwojem paliw alternatywnych w tym LNG oraz farm wiatrowych na Bałtyku. Nie zabrakło również dyskusji nad rozwojem innych źródeł odnawialnych, których udział w systemie energetycznym będzie najprawdopodobniej w dalszym ciągu rósł, zaakcentowano rozwój paliw alternatywnych, w tym LNG. Skroplony gaz ziemny (LNG) znajduje swoje zastosowanie zarówno w instalacjach lądowych jak i rozwiązaniach paliwowych dedykowanych dla statków. Przedstawiciele spółek paliwowych wskazali, że obecnie jest czas w którym to armatorzy poszukują dostępu do LNG w portach. Port Gdynia jest pionierem bunkrowania LNG, które odbyło się już dwukrotnie, odpowiadając na potrzeby rynkowe armatorów.