Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Port ID:12589 UN Locator:PLGDY
Zarząd Morskiego Portu Gdynia S.A.

Zarząd Morskiego Portu Gdynia S.A.

Na plac składowy przy nabrzeżu Stanów Zjednoczonych rozładowany został stojan generatora typu 60WT35S o wadze 353 tony, który przetransportowany został z wrocławskiej fabryki General Electric Power (GE) na teren terminalu OT Port Gdynia specjalistycznym wagonem kolejowym 32-osiowym typu: „Schnabel car”.

Nike Air Max 90 Womens Grey

Operację rozładunku przeprowadziła firma spedycyjna Port Consultants, która następnie dokonała przesunięcia ładunku na placu pod zasięg dźwigów statkowych. Firma wyposażona jest m.in. w mobilną suwnicę hydrauliczną dzięki której możliwe jest przemieszczanie ciężkich elementów do 725 ton. Port Consultants dodatkowo wykonuje w porcie szereg czynności związanych z doposażeniem i zabezpieczeniem generatorów na czas transportu morskiego, w tym wymianę tarcz transportowych na pokrywy osłonowe, montaż zaczepów i sań transportowych, osuszanie wnętrza generatorów i ich azotowanie.

Następnie ładunek zostanie załadowany na statek dźwigami statkowymi i przewieziony do Portu Darlington. Stojan generatora wyprodukowany został we Wrocławiu na potrzeby modernizacji elektrowni jądrowej w Darlington (Ontario Power Generation). Wykonawcą i liderem projektu jest GE, którego zadaniem była również renowacja turbin parowych, generatorów, a także automatyki i systemów sterowania czterema blokami elektrowni. Przeprowadzenie tych prac zapewni jednostce w Darlington na co najmniej 30 lat niezawodnych dostaw czystej energii.