Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Port ID:12589 UN Locator:PLGDY
Zarząd Morskiego Portu Gdynia S.A.

Zarząd Morskiego Portu Gdynia S.A.

W związku z trwającą hossą na bałtyckim rynku przewozów frachtowych Stena Line otwiera nową linię promową z Polski do Szwecji. Będzie to połączenie z Gdyni do Nynäshamn, portu położonego w aglomeracji sztokholmskiej.

Już od 16 października br. na tej linii kursować będzie statek typu ro-ro m/v  Elisabeth Russ, wykonując sześć rejsów (po trzy w każdą stronę) w tygodniu. Będzie to piąta jednostka Steny Line, wypływająca z gdyńskiego portu – przypomnijmy, iż 28 sierpnia br., na trasę Gdynia-Karlskrona, wyruszyła czwarta jednostka m/v Gute. Tym samym flota promowa Stena Line pływająca na trasie Gdynia-Karslkrona i Gdynia- Nynäshamn składa się z pięciu jednostek: dwóch bliźniaczych- Stena Vision i Stena Spirit oraz Stena Baltica, m/v Gute i m/v  Elisabeth Russ.

 

M/v  Elisabeth Russ jest przeznaczony do przewozów typowo frachtowych, w tym pojazdów ciężarowych z kierowcami, naczep oraz jednostek tocznych.

Od dawna odczuwaliśmy potrzebę poszerzenia oferty dla naszych klientów o dodatkowe połączenie frachtowe -  stwierdził Marek Kiersnowski, dyrektor zarządzający Stena Line Polska. - Zapotrzebowanie na przewozy towarowe między Polską a Szwecją stale rośnie, a wielu naszych klientów wysyła ładunki również do centralnej i północnej Szwecji.

 Połączenia z Polski do Szwecji stanowią ważny element infrastruktury łączącej Europę Środkową ze Skandynawią i mają duży potencjał rozwoju. Zaletą portu w Nynäshamn jest jego położenie w bliskości Sztokholmu oraz skomunikowanie z siecią dróg wiodących na północ Szwecji, a także w tranzycie do Norwegii. Łącznie z sześcioma rejsami na nowej trasie promowej do Nynäshamn, Stena Line od października br. będzie oferować 25 połączeń tygodniowo z Gdyni do Szwecji.