Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Port ID:12589 UN Locator:PLGDY
Zarząd Morskiego Portu Gdynia S.A.

Zarząd Morskiego Portu Gdynia S.A.

Właśnie ruszyła realizacja jednego z największych zamówień  przez wywodzący się z Grupy Portu Gdynia Portowy Zakład Techniczny SA .

 

Kontrakt obejmuje montaż  aż 84 automatycznych suwnic na szynach ASC( Automated Stacking Crane), dostarczanych  do dwóch amerykańskich terminali  kontenerowych w Wirginii i w Norfolk. Prace będą wykonywane przez specjalistów z PZT w terminie trzech lat.

Jednocześnie w niemieckim porcie Bremerhaven pracownicy PZT rozpoczęli  pracę nad wyposażaniem tamtejszego terminala kontenerowego. Jest to rekordowy kontrakt w ponad dwudziestoletniej historii Portowego Zakładu Technicznego, obejmujący, montaż sześciu kontenerowych suwnic nabrzeżowych  firmy Liebherr  - każda o wadze ok. dwa tysiące ton.  Posiadane przez PZT  w Gdyni zaplecze logistyczno-techniczne umożliwiło firmie przygotowanie i  wysłanie do Bremerhaven 50 jednostek  TIR z zapleczem technicznym niezbędnym do zrealizowania kontraktu jak kontenery narzędziowe, specjalistyczne podtorza tymczasowe oraz własny sprzęt. Jeszcze w tym miesiącu dotrą także do Bremerhaven, posiadane przez PZT, unikalne zestawy  transportowe SPMT ( Self Proppeled Modular Transporter). Cały projekt w Bremerhaven zostanie zrealizowany w niecały rok.

 

Suwnice montowane przez PZT