Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Port ID:12589 UN Locator:PLGDY
Zarząd Morskiego Portu Gdynia S.A.

Zarząd Morskiego Portu Gdynia S.A.

Na kotwicowisku nr 2 Portu Gdynia od 22 lipca br. czeka na załadunek ciężarowiec wpływny  flo-flo  „Sun Rise”, który dzięki swojemu systemowi balastowemu może się zanurzyć, aby nad jego - znajdujący się pod wodą pokład -  wpłynęła inna jednostka.

Następnie ciężarowiec opróżnia balasty i podnosząc się, unosi swój – dotychczas pływający – ładunek. „Sun Rise” załaduje na kotwicowisku nr 2 dok pywający o nazwie "Marco Polo, który został wykonany w gdyńskiej stoczni Crist na zamówienie firmy Bouygues Construction. Jednostka posłuży do produkcji kesonów żelbetonowych podczas realizacji powiększenia lądowej powierzchni księstwa Monaco.  

 


Dok przechodzi obecnie próby morskie, natomiast operacja załadunku na statek Sun Rise przewidywana jest na 5 sierpnia. Dodajmy jeszcze, iż jedna z prób wytrzymałościowych polegała m.in. na zanurzeniu doku na głębokość około 20 metrów.

 

Dok "Marco Polo" podczas wyjścia próbnego w morze.
 

   

CIężarowiec "Sun Rise"gotowy do przyjęcia doku na kotwicowisku nr 2 
 
Operacja załadunku doku na pokład ciężarowca