Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Port ID:12589 UN Locator:PLGDY
Zarząd Morskiego Portu Gdynia S.A.

Zarząd Morskiego Portu Gdynia S.A.

Juz za trzy dni, trzynaście potężnych wozów kontenerowych zostanie załadowanych na statek holenderskiej bandery - Saimaagracht. Portem docelowym jest Newark w Stanach Zjednoczonych Ameryki.

Suwnice podsiębierne typu „straddle – carrier” firmy Kalmar, zmontowane zostały przez Portowy Zakład Techniczny, a odpowiedzialnym za załadunek jest firma Transfennica. Jednostka Simaagracht, na której przetransportowane zostaną suwnice, wybudowana została w 2005 roku i posiada klasę lodową 1A.  Statek o ładowności 23 tysięcy DWT, wyposażony jest w boczne furty oraz składane międzypokłady umozliwiające tworzenie dowolnych i niezależnych przestrzeni ładunkowych. Nie jest to pierwszy tego typu załadunek w Porcie Gdynia. We wrześniu ubiegłego roku miał miejsce przeładunek ośmiu suwnic typu RTG przeznaczonych do Portu Lome w Togo.