Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Port ID:12589 UN Locator:PLGDY
Zarząd Morskiego Portu Gdynia S.A.

Zarząd Morskiego Portu Gdynia S.A.

MV AIDAdiva , który dzisiaj  (to jest 17 bm.) rano zacumował w Porcie Gdynia to pierwszy ze statków najnowszej generacji linii Aida Cruises.

Jednostka została zbudowana w stoczni Meyer Werf w 2007 roku.  To właśnie Diva zrewolucjonizowała światowy cruising . Armator postanowił inaczej zagospodarować wnętrze statku tworząc m.in. więcej pomieszczeń typowo sportowo – rekreacyjnych. Decyzja ta okazało się wielkim sukcesem i obecnie możemy  podziwiać kolejne pięć sióstr Divy, którymi są: AIDAbella, AIDAluna, AIDAblu i AIDAsol oraz AIDAmar.

MV AIDAdiva zabiera na swoich jedenaście pokładów aż 2050 pasażerów o których wygody pracowicie dba 588 osobowa załoga. Długość statku to 252 metry, natomiast szerokość 32 metry. Ten pływający hotelowiec mieści w swoim wnętrzu aż 19 restauracji i barów, w których mogą zaspokoić apetyt nawet najbardziej wybredni sybaryci.

Na pokładzie MV AIDAdiva znajdują się również: biblioteka, galeria, sklepy, kafejka internetowa, basen, jacuzzi, sauna, salon piękności, Aida Body & Soul Spa, Centrum Fitness, boisko do siatkówki, kort do squasha, symulator do gry w golfa, ścieżka do joggingu i boisko do koszykówki. Dla najmłodszych jest Kids Club i Teens Club. Na pokładzie MV AIDAdiva funkcjonuje  także centrum konferencyjne i centrum medyczne oraz biuro wycieczek fakultatywnych.