A A A
Data publikacji 05.05.2022

Dziś kolejny etap wyjątkowej inicjatywy Portu Gdynia w ramach akcji dzielmy się dobrem, tym razem pomoc ukierunkowana jest dla naszych sąsiadów, rodzin z Ukrainy, szukających schronienia przed rosyjską wojną.

 

Już dziś ruszają licytacje online wyjątkowych przedmiotów podarowanych przez przyjaciół i partnerów biznesowych ZMPG S.A. Jest to kontynuacja pomocy, rozpoczętej w kwietniu koncertem charytatywnym #NaPomocUkrainie w Sali Zarządu Morskiego Portu Gdynia. Obecnie, szczególnie mocno odczuwamy, że pomoc poszkodowanym dotkniętym wojną w Ukrainie to maraton, a nie sprint. Dlatego też pomoc portu została zaplanowana z perspektywą długoterminową.

 

Pozostając w tematyce żeglarskiej, po rozpoczęciu sezonu żeglarskiego w Gdyni, zaczniemy licytacje wejściówką dla dwóch osób na VI Żeglarską Paradę Świętojańską, która w tym roku odbędzie się 25 czerwca (sobota). W ramach rejsu wygrani będę mieli okazję uczestniczyć w obchodach Dni Morza poprzez przepłynięcie z Gdańska do Gdyni na jednej, z ponad 100, jednostek płynących w paradzie. Niepowtarzalna atmosfera, zdarte gardło od śpiewu szant i mnóstwo emocji gwarantowane!

 

Już jutro, unikatowym przedmiotem będzie moneta okolicznościowa „Ochrona polskiej granicy wschodniej”. Unikalną monetę przekazał na licytację Narodowy Bank Polski O/O w Gdańsku – jest to srebrna moneta okolicznościowa o nominale 10 zł, która została wyemitowana w styczniu i została wykupiona w ciągu jednego dnia. Na rewersie monety znajdują się sylwetki funkcjonariuszy Straży Granicznej i Policji, żołnierza Wojska Polskiego oraz wizerunek śmigłowca Straży Granicznej na tle fragmentu zarysu Polski z zaznaczonym stylizowanym północnym i wschodnim odcinkiem granicy państwa. Na awersie jest przedstawiony wizerunek polskiego słupa granicznego.

 

Mamy również do wylicytowania niepowtarzalną przygodę, jaką jest możliwość odbycia pod okiem doświadczonych instruktorów szkolenia w obsłudze wozu typu Reachstacker. Pakiet przekazany przez Gdynia Container Terminal Sp. z o.o. Szkolenie odbędzie się na symulatorze w technologii VR, a następnie uczestnik będzie mógł spróbować swoich sił pod okiem instruktora na prawdziwej maszynie w Porcie Gdynia. Dodatkowo będzie możliwość odbycia wycieczki po terenie terminalu i zapoznania się ze specyfiką jego pracy.– zachęca Aleksander Wicka, szef działu marketingu ZMPG S.A.

 

Dla miłośników sportu, również znajdą się wyjątkowe perełki, niedostępne już w sprzedaży bilety na bieg ONE TERMINAL RUN GDYNIA HUTCHISON PORTS, a także piłka Arka Gdynia z podpisami piłkarzy.

 

Ponadto Stena Line przekazało na ten szczytny cel rejs jednym z promów dla 2 osób „Dzień w Szwecji” – dwie noce na statku, cały dzień na zwiedzanie Szwecji, do wykorzystania do końca roku.

 

Muzeum Miasta Gdyni dorzuciło swoją cegiełkę – pakiet: Album „Muzeum Miasta Gdyni i architektura”, torba  „Gdyńskie Perły” (torba niedostępna w sprzedaży), katalog „Gdyńskie Perły, czyli więcej niż modernizm”, publikacja niedostępna w sprzedaży – nakład wyczerpany, katalog „Gdynia – Tel Awiw”.

 

Te i wiele innych ciekawych propozycji czeka na Państwa na stronie Facebook Portu Gdynia: https://www.facebook.com/PortGdyniaOfficial

 

Każda licytacja będzie trwać 48h.

 

Cel zbiórki: pomoc rodzinom dotkniętym rosyjską wojną w Ukrainie.
Od początku konfliktu zbrojnego w Ukrainie, Polski Czerwony Krzyż pomógł już ponad 216 000 uchodźców, którzy przybyli do Polski.
Wszystkie środki przekazane na wsparcie rodzin z Ukrainy za pośrednictwem konta PCK.

 

Tło
Zarząd Morskiego Portu Gdynia S.A.

ul. Rotterdamska 9, 81-337 Gdynia

Regon: 191920577 NIP: 9581323524 KRS: 0000082699

Formularz kontaktowy