W dniach 6-8 września odbyła się doroczna konferencja Baltic Ports Organization.
Podczas konferencji była możliwość wysłuchania szeregu prezentacji dotyczących aktualnej sytuacji na rynku przewozów morskich i rynku portowym. Doroczne spotkanie członków BPO to również okazja do wymiany wiedzy i informacji na temat sytuacji w bałtyckich portach, kierunkach zmian oraz stosowanych rozwiązaniach w wielu dziedzinach aktywności portowej.
Organizacja Portów Bałtyckich to zrzeszenie ponad 50 najważniejszych portów z dziewięciu krajów usytuowanych wokół Morza Bałtyckiego. Organizacja została założona 10 października 1991 r. w Kopenhadze w celu ułatwienia współpracy pomiędzy portami i podniesienia możliwości żeglugowych w rejonie Morza Bałtyckiego. Głównym celem BPO jest poprawa konkurencyjności transportu morskiego w rejonie Morza Bałtyckiego poprzez wzrost wydajności portów, prowadzenie marketingu w tym rejonie jako strategicznym centrum logistycznym, wymiana informacji, wprowadzanie nowych technologii w sektorze portowym w celu integracji portów w łańcuch transportowy oraz koordynowanie współpracy pomiędzy portami członkowskimi.
Podczas konferencji przedstawiciele portów bałtyckich w tym Portu Gdynia (Maciej Krzesiński i Daria Mróz) podpisali deklarację : BPO Ystad Climate Declaration.
Cała dokument dostępny pod poniższym linkiem:
http://www.bpoports.com/BPC/BPO_Ystad_Climate_Declaration_main_300%5b56930%5d.pdf
- Baltic Port Conference 2023 is held at Fritiden hotel and Congress in Ystad.

ul. Rotterdamska 9, 81-337 Gdynia
Regon: 191920577 NIP: 9581323524 KRS: 0000082699