Główna

Rada Interesantów Portu Gdynia zabiega o modernizację linii kolejowej 201


Trójmiejski węzeł kolejowy zbliża się do granic swoich możliwości – dalsze zwiększanie zapotrzebowania na przewozy może zagrozić paraliżem na torach. Wobec tego, konieczna staje się modernizacja linii 201 łączącej Bydgoszcz z Gdynią – to wnioski z opublikowanego wczoraj raportu Urzędu Transportu Kolejowego.

Czytaj więcej
 

Badanie sprawozdania finansowego ZMPG S.A.

Rada Nadzorcza Spółki Zarząd Morskiego Portu Gdynia S.A. ul. Rotterdamska 9, 81-337 Gdynia
z a p r a s z a
uprawnione podmioty do udziału w postępowaniu ofertowym na przeprowadzenie badania jednostkowego sprawozdania finansowego Zarządu Morskiego Portu Gdynia S.A.
oraz skonsolidowanego sprawozdania finansowego Grupy Kapitałowej Zarządu Morskiego Portu Gdynia S.A.
za rok obrotowy 2014.
Czytaj więcej
 

Prywatyzacja w gdyńskim porcie w fazie finałowej


Minęły prawie 133 miesiące od  momentu sprzedaży przez Zarząd Morskiego Portu Gdynia S.A. 100% udziałów w pierwszym prywatyzowanym podmiocie eksploatacyjnym gdyńskiego portu. Na podstawie umowy podpisanej 30 maja 2003 roku całość udziałów w spółce BCT – Bałtycki Terminal Kontenerowy Sp. z o.o. zakupiła międzynarodowa korporacja ICTSI, z siedzibą na Filipinach. Kolejne lata to kolejne prywatyzacje, do których  zarządy portów zostały zobligowanie przez ustawodawcę. Dzisiejsza umowa prywatyzacji gdyńskiego terminalu drobnicowego jest uwieńczeniem ostatniego etapu prywatyzacji terminali portowych  grupy kapitałowej ZMPG-a S.A.,  w których Zarząd Portu był właścicielem  100 % udziałów.

Czytaj więcej
 

18 czerwca najdłuższy wycieczkowiec w historii polskich portów!


Pasjonatów „pływających miasteczek” czeka atrakcja - wizyta najdłuższego statku pasażerskiego, jaki kiedykolwiek zacumował w polskim porcie. 18 czerwca do gdyńskich nabrzeży przybędzie „Celebrity Eclipse” - pływający pod maltańską banderą statek o długości 317 metrów (GT 121,878), wybudowany w 2010 roku.

Czytaj więcej
 

Zarząd Portu Gdynia wśród laureatów 25tej edycji Medalu Europejskiego


W dniu 4 czerwca 2014 r., w Salach Redutowych Teatru Wielkiego – Opery Narodowej w Warszawie odbył się finał 25 edycji Medalu Europejskiego. Nagroda ta przyznawana jest przez Business Centre Club polskim przedsiębiorstwom za osiągnięcia i wkład w rozwój polskiej gospodarki oraz przyczynienie się do wzrostu jej znaczenia w Unii Europejskiej.

Czytaj więcej
 

Kolejny etap budowy Centrum Logistycznego w Porcie Gdynia


27 maja 2014 r. o godz. 12:00 przy ulicy Kontenerowej 27 w Gdyni nastąpiło uroczyste przekazanie do użytkowania nowego magazynu wysokiego składowania. Obiekt wybudowany został przez firmę Przembud Gdańsk S.A., w wyniku podpisanej 14 lutego 2013 r. umowy. W trakcie budowy nastąpił etap pozyskiwania najemców, dzięki czemu końcowe roboty mogły być realizowane zgodnie z ich potrzebami. Najemcy nowego magazynu: Chiquita Poland Sp. z.o.o., Agencja Celna COMPLEX SAD Małgorzata Sochaj, PEKAES S.A., Solid Logistics Sp. z o.o..

Czytaj więcej