Główna

Wspólny zakup energii elektrycznej

Niniejszym informuje się wszystkie zainteresowane strony, że na stronie BIP ZWiK Sp z. o.o. w Szczecinie zostało zamieszczone ogłoszenie o zamówieniu publicznym pt. „DOSTAWA ENERGII ELEKTRYCZNEJ NA POTRZEBY OBIEKTÓW ZWiK, TS I TRZECH PORTÓW NA ROK 2015”

 

Link do strony z przetargiem jest następujący: http://www.bip.zwik.szczecin.pl/zamowienia/pokaz/1484

 

Konferencja „Przebudowa intermodalnego terminalu kolejowego w Porcie Gdynia”.


31 lipca 2014r. w siedzibie Zarządu Morskiego Portu Gdynia S.A. w Gdyni odbyła się otwierająca konferencja informacyjna dotycząca projektu pn. „Przebudowa intermodalnego terminalu kolejowego w Porcie Gdynia”, współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Tego samego dnia podpisana została z firmą Energopol – Szczecin S.A. umowa na prace budowlane, opiewająca na kwotę 73.548.290,00 zł brutto. Prace będą realizowane w latach 2014-2015.

Czytaj więcej
 

Rada Interesantów Portu Gdynia zabiega o modernizację linii kolejowej 201


Trójmiejski węzeł kolejowy zbliża się do granic swoich możliwości – dalsze zwiększanie zapotrzebowania na przewozy może zagrozić paraliżem na torach. Wobec tego, konieczna staje się modernizacja linii 201 łączącej Bydgoszcz z Gdynią – to wnioski z opublikowanego wczoraj raportu Urzędu Transportu Kolejowego.

Czytaj więcej
 

Prywatyzacja w gdyńskim porcie w fazie finałowej


Minęły prawie 133 miesiące od  momentu sprzedaży przez Zarząd Morskiego Portu Gdynia S.A. 100% udziałów w pierwszym prywatyzowanym podmiocie eksploatacyjnym gdyńskiego portu. Na podstawie umowy podpisanej 30 maja 2003 roku całość udziałów w spółce BCT – Bałtycki Terminal Kontenerowy Sp. z o.o. zakupiła międzynarodowa korporacja ICTSI, z siedzibą na Filipinach. Kolejne lata to kolejne prywatyzacje, do których  zarządy portów zostały zobligowanie przez ustawodawcę. Dzisiejsza umowa prywatyzacji gdyńskiego terminalu drobnicowego jest uwieńczeniem ostatniego etapu prywatyzacji terminali portowych  grupy kapitałowej ZMPG-a S.A.,  w których Zarząd Portu był właścicielem  100 % udziałów.

Czytaj więcej
 

18 czerwca najdłuższy wycieczkowiec w historii polskich portów!


Pasjonatów „pływających miasteczek” czeka atrakcja - wizyta najdłuższego statku pasażerskiego, jaki kiedykolwiek zacumował w polskim porcie. 18 czerwca do gdyńskich nabrzeży przybędzie „Celebrity Eclipse” - pływający pod maltańską banderą statek o długości 317 metrów (GT 121,878), wybudowany w 2010 roku.

Czytaj więcej
 

Zarząd Portu Gdynia wśród laureatów 25tej edycji Medalu Europejskiego


W dniu 4 czerwca 2014 r., w Salach Redutowych Teatru Wielkiego – Opery Narodowej w Warszawie odbył się finał 25 edycji Medalu Europejskiego. Nagroda ta przyznawana jest przez Business Centre Club polskim przedsiębiorstwom za osiągnięcia i wkład w rozwój polskiej gospodarki oraz przyczynienie się do wzrostu jej znaczenia w Unii Europejskiej.

Czytaj więcej