A A A
Data publikacji 15.03.2023

Zakończyła się kolejna edycja konferencji Transport Week, której Port Gdynia ma przyjemność być partnerem.

Po raz kolejny poruszone zostały tematy, które kształtują obecne oblicze sektora transportowego, od geopolityki, przez analizę rynku, po rozwój infrastruktury. W tym roku odbyła się pierwsza edycja konferencji Baltic Ports for Climate, organizowana we współpracy z Baltic Ports Organization.

Podczas konferencji „Cyberbezpieczeństwo w gospodarce morskiej” rozmawialiśmy o istocie cyberbezpieczeństwa dla polskiego sektora morskiego i logistycznego. Według danych „The State of Cyber Resilience 2022 Report” w ostatnim roku obiektem cyberataku było aż 73% organizacji na świecie, ale tylko 41% z nich angażuje się w tworzenie planów oceny ryzyka cybernetycznego działy prawne, finansowe, operacyjne i zarządzania łańcuchem dostaw. Jak sytuacja ta wygląda w gospodarce morskiej i logistyce? Jaki jest stan świadomości branży w tym zakresie i jaki jest stan zabezpieczeń przeciw incydentom? Biorąc pod uwagę zarówno dynamiczny rozwój rozwiązań cyfrowych obejmujących sektor morski i logistyczny, a co za tym idzie konieczności wdrożenia odpowiednich zabezpieczeń, jak i regulacje w zakresie cyberbezpieczeństwa na poziomie unijnym oraz krajowym, warto odpowiedzieć sobie na pytanie, w jakim zakresie cyberbezpieczeństwo jest istotne dla polskiego sektora morskiego i logistycznego. Na te tematy rozmawialiśmy w trakcie konferencji „Cyberbezpieczeństwo w gospodarce morskiej”, którego Port of Gdynia Authority S.A. był partnerem, podczas konferencji Transport Week.

Drugiego dnia braliśmy udział w panelu “Jak porty bałtyckie podchodzą do wyzwań klimatycznych – od małych inicjatyw wewnętrznych po duże projekty”. Ze względu na położenie Port Gdynia w pobliżu centrum miasta i Morza Bałtyckiego, jednym z priorytetów strategii rozwoju portu jest „Port przyjazny środowisku”. Zawsze stawiamy na zrównoważony rozwój z zachowaniem najwyższych standardów bezpieczeństwa i ochrony środowiska. Planując nową inwestycję zawsze staramy się wybrać najkorzystniejszy dla środowiska wariant, stosujemy nowe technologie, które ograniczają wpływ na klimat i środowisko.

 

Tło
Zarząd Morskiego Portu Gdynia S.A.

ul. Rotterdamska 9, 81-337 Gdynia

Regon: 191920577 NIP: 9581323524 KRS: 0000082699

Formularz kontaktowy