A A A

 

Port Gdynia
na fali od stu lat

portowa gra miejska

TO SIĘ LICZY!

zagraj – liczymy na Ciebie!

o porcie

23 września 2022 roku  świętować będziemy okrągłe stulecie Portu Gdynia. Z tej okazji już teraz serdecznie zapraszamy wszystkich Mieszkańców i Gości naszego Miasta do wspólnej zabawy w portowej grze miejskiej pod hasłem: TO SIĘ LICZY! 

100 lat Portu Gdynia to kawał czasu, mnóstwo dobrej roboty i ogrom energii. To naprawdę się liczy! #ToSieLiczy dla nas, dla miasta i mieszkańców, dla historii naszego kraju, na morzach i oceanach, na świecie. Świętuj z nami i poznaj bliżej Port Gdynia, odkrywając ciekawostki i rozwiązując zagadki. Liczymy na Ciebie! 

 

o grze

Dla wszystkich entuzjastów gier miejskich zasady są oczywiste: przemieszczacie się zgodnie z mapką od punktu do punktu w przestrzeni Portu Gdynia, gdzie czekają na Was wyzwania: zagadki lub zadania. W każdym z wybranych do gry punktów w przestrzeni portowej stoi charakterystyczny infosłupek, na którym znajdziecie ciekawostkę dotyczącą danego miejsca oraz treść Waszego zadania.  

 

ZASADY GRY

  • pobierz aplikację gry miejskiej TO SIĘ LICZY!
  • podążaj wg mapki w aplikacji do 8 punktów w Porcie Gdynia
    (możesz również wydrukować sobie wersję papierową mapki)
  • poznaj ciekawostkę i rozwiąż zagadkę w każdym punkcie 
  • zapisuj rozwiązania zagadek 
  • uzupełnij rozwiązaniami końcowe równanie
  • rozwiąż końcowe równanie, poznaj hasło i odbierz nagrodę

 

WERSJA GRY ONLINE

W grę miejską możecie grać na terenie Portu Gdynia – jednak jeśli jesteście daleko i nie możecie osobiście odwiedzić naszego Portu, skorzystajcie z wersji gry online. To proste: w aplikacji gry wybieracie wersję, która Wam odpowiada.

Zagadki i zadania w wersji online są trochę inne od wersji terenowej. Skonstruowaliśmy je w taki sposób, by można wpaść na rozwiązania korzystając tylko z podpowiedzi online: na naszym Facebooku lub na stronie www.

 

PODPOWIEDZI DLA GRACZY

No właśnie! Pomyśleliśmy, że w niektórych punktach mogą Wam się przydać małe podpowiedzi, dotyczące specyficznych portowych zwyczajów. Przygotowaliśmy je dla Was i zamieściliśmy w formie postów na naszym profilu facebookowym. Zaglądajcie tam śmiało i korzystajcie! 

Tło
Zarząd Morskiego Portu Gdynia S.A.

ul. Rotterdamska 9, 81-337 Gdynia

Regon: 191920577 NIP: 9581323524 KRS: 0000082699

Formularz kontaktowy