A A A
Data publikacji 29.04.2022

Ratownikom Grupy Ratownictwa Specjalnego PCK Trójmiasto przekazano dziś sprzęt medyczny, w skład którego wchodzą: torby w standardzie R1, nosze kubełkowe do transportu linowego, torby medyczne dla ratowników, 3 apteczki, mundury.

Grupa Ratownictwa Specjalnego PCK Trójmiasto jest jedną z najstarszych, działających nieprzerwanie od 1990 roku, jednostek ratowniczych w Systemie Ratownictwa PCK. Grupa tym różni się od pozostałych jednostek Systemu, że oprócz ratownictwa na poziomie Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy posiada możliwości podejmowania różnych działań ratowniczych o charakterze specjalistycznym jak: ratownictwo wysokościowe, wodno-nurkowe czy poszukiwawcze z wykorzystaniem psów ratowniczych.

Podstawą funkcjonowania jest zaplecze sprzętowe – pozwalające na podejmowanie działań we współpracy z zawodowymi służbami ratowniczymi. Dzięki zaangażowaniu i współpracy organizowana pomoc ma charakter celowościowy, odpowiadający na konkretne potrzeby. Przekazany sprzęt posłuży PCK w wielu akcjach ratowniczych, również w pomocy udzielanej uchodźcom z Ukrainy.

 

Tło
Zarząd Morskiego Portu Gdynia S.A.

ul. Rotterdamska 9, 81-337 Gdynia

Regon: 191920577 NIP: 9581323524 KRS: 0000082699

Formularz kontaktowy