A A A
Data publikacji 11.05.2023

W Monachium odbywa się jedno z najważniejszych wydarzeń świata logistyki, mobilności, IT oraz transportu – Targi Transport Logistic 2023. Na wspólnym stoisku „Ports of Poland” wystawiają się trzy największe polskie porty morskie – Port Gdynia, Port Gdańsk oraz Port Szczecin — Świnoujście – wraz ze spółkami operatorskimi, reprezentując polską gospodarkę morską.

 

 

Targi Transport Logistic, trwające do piątku 12 maja, od lat przyciągają największe firmy transportowo-logistyczne z całego świata. Wydarzenie organizowane przez Messe München buduje swoją pozycję od 1978 roku. Jest to jedno z największych targów branży logistycznej na świecie, dzięki kompleksowości oferty i ogromnemu zainteresowaniu największych i najbardziej kluczowych firm – przedstawicieli wszystkich gałęzi transportu.
Uczestnictwo w nich jest idealną okazją do umacniania kontaktów biznesowych, nawiązywania nowych znajomości, zbadania rynku oraz zapoznania się z konkurencją.

 

Każda kolejna edycja targów zaskakuje mnogością innowacyjnych, świeżych pomysłów i rozwiązań technologicznych. Poprzednia edycja odniosła duży sukces, ekspozycję ponad 2300 wystawców z 63 krajów zobaczyło ponad 64 tysięcy osób z całego świata.

 

W środę 10 maja został zorganizowany Dzień Polski na stoisku Ports of Poland. Przez dwie godziny prezentowana była elegancka kwintesencja polskości. Jedzeniem serwowanym dla gości podczas wydarzenia były dekonstrukcje dobrze nam znanych potraw kuchni polskiej, a temu wszystkiemu towarzyszył pełen kobiecego uroku program muzyczno-kabaretowy w wykonaniu Kwartetu Obsession. Dzień później, w dniu 11 maja odbyła się Konferencja “Ports of Poland”, na której polskie porty miały szansę przedstawić oferty swoich terminali firmom, które poszukują nowych rozwiązań lub partnerów biznesowych na terenie polski. Gdyński port to jeden z wiodących portów południowego Bałtyku. Specjalizuje się w obsłudze ładunków drobnicowych, w tym głównie zjednostkowanych, przewożonych w kontenerach i w systemie ro-ro. Istotnym segmentem działalności jest również obsługa ładunków masowych w oparciu o specjalistyczne terminale.
Zarząd Morskiego Portu Gdynia na targach w Monachium obecny jest wraz z Baltic Container Terminal – wiodącym polskim specjalistycznym terminalem, przystosowanym do obsługi kontenerów w różnych relacjach transportowych, firmą Terramar już od 31 lat świadczącą usługi transportu, spedycji i logistyki oraz Langowski Logistics, czyli polską firmą rodzinną specjalizującą się w transporcie międzynarodowym ładunków skonteneryzowanych oraz logistyce magazynowej. Należy tu wyraźnie zaznaczyć swoją obecność, poznawać nowych partnerów biznesowych oraz być jak najbliżej branżowych trendów. To kolejny niezwykle ważny krok w budowaniu marki Portu Gdynia na świecie.

 

Port Gdynia to uznana marka w systemach transportowo logistycznych na całym świecie. Zarządowi Portu Gdynia zależy na rozwoju, w ubiegłych latach przeprowadzono wiele udanych inwestycji, a obecnie w planach jest jedno z najbardziej ambitnych zadań w historii portu. Będzie to nowy pirs portu zewnętrznego o charakterze uniwersalnym o powierzchni 150 hektarów. Inwestycja zakłada znaczny wzrost przepustowości przeładunków kontenerowych.

 

Tło
Zarząd Morskiego Portu Gdynia S.A.

ul. Rotterdamska 9, 81-337 Gdynia

Regon: 191920577 NIP: 9581323524 KRS: 0000082699

Formularz kontaktowy