Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Port ID:12589 UN Locator:PLGDY
Zarząd Morskiego Portu Gdynia S.A.

Zarząd Morskiego Portu Gdynia S.A.

14 sierpnia br. wyjątkowo przy Nabrzeżu Pomorskim, na Skwerze Kościuszki, w samym centrum Gdyni, zacumuje statek pasażerski ms ASTOR pływający pod banderą Wysp Bahama.

Statek o długości 176,5 m i szerokości 23,0 m został zbudowany w 1987 roku w niemieckiej stoczni w Kilonii. MS Astor przyjmuje na swój siedmiopiętrowy pokład około 600 pasażerów. Natomiast  aż 300-osobowa załoga , zapewnia podczas rejsów wszystkim pasażerom wysoki standard obsługi i komfortu. Powitanie statku uświetni występ orkiestry PSTRONG oraz pokaz tamburmajorek.

Wizyta ms ASTOR przy Nabrzeżu Pomorskim na Skwerze Kościuszki będzie znakomitą okazją do odwiedzenia samego…  Portu Gdynia, który zaprasza mieszkańców oraz turystów w godzinach 10:00 – 15:00 do swojego firmowego stoiska, umieszczonego przy statku, gdzie m.in. prezentowane będą różnego rodzaju atrakcje dla dzieci i nie tylko. Na pewno wielkie zainteresowanie wzbudzi zabawa… w budowę prawdziwego portu. Można będzie również skorzystać z foto-budki i zrobić sobie zdjęcie na tle statku ms Astor

Wizyty pasażerskich statków w Porcie Gdynia to tradycja, a zarazem wielki prestiż dla miasta oraz portu. Z wizyt  „pływających hoteli” wynika olbrzymia korzyść nie tylko dla Miasta Gdynia oraz gdyńskiego portu, ale również dla całego Pomorza. Wydatki samych tylko załóg statków wycieczkowych, odwiedzających Port Gdynia w tym sezonie, szacowane są na kwotę około 900 tysięcy euro.

Port Gdynia zajmuje pozycję najważniejszego i najbezpieczniejszego polskiego portu pasażerskiego, przyjmującego od wielu lat największe wycieczkowce pływające po Bałtyku. ZMPG S.A. prowadzi systematyczne działania na rzecz rozwoju bałtyckiej żeglugi wycieczkowej, poprzez promocję portu oraz, w głównej mierze, atrakcji turystycznych Miasta Gdynia i całego Pomorza.

Tegoroczny sezon statków pasażerskich w Porcie Gdynia rozpoczął się 9 maja i trwać będzie do 19 października br.