Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Port ID:12589 UN Locator:PLGDY
Zarząd Morskiego Portu Gdynia S.A.

Zarząd Morskiego Portu Gdynia S.A.

W piątek 27 października w siedzibie Zarządu Morskiego Portu Gdynia S.A. gościła delegacja Ministerstwa Transportu Chińskiej Republiki Ludowej, której przewodniczył  Pan Zhou Liang, Dyrektor Wydziału Administracji Portów.

Spotkanie to było „pokłosiem” odbywającego  się dzień wcześniej w Warszawie ważnego wydarzenia – Inauguracji Sekretariatu ds. współpracy transportowej. 16 Państw Europy Środkowo-Wschodniej i Chin . Głównym celem wizyty delegacji chińskiej było zapoznanie się z organizacją i funkcjonowaniem Portu Gdynia. W trakcie spotkania wymieniono informacje na temat stosowanych i planowanych praktyk w zakresie ochrony środowiska, regulacji i technologii bunkrowania statków paliwem LNG a także innowacyjnych działań, mieszczących się w pojęciu SMART PORT. Poinformowano także  chińską stronę o pracach polskich portów i środowiska transportowego nad uruchomieniem Port Community System. Goście zapoznali się także z realizowanymi  w Porcie Gdynia inwestycjami oraz najważniejszymi przyszłymi projektami - budową w Gdyni Głębokowodnego Portu Zewnętrznego oraz rozwojem wokół portu tzw. Doliny Logistycznej.

Ostatnim etapem wizyty delegacji Ministerstwa Transportu Chińskiej Republiki Ludowej w Porcie Gdynia było spotkanie w Bałtyckim Terminalu Kontenerowym gdzie gościom zaprezentowano organizację pracy i wyniki przeładunkowe a także plany rozwojowe na najbliższą przyszłość.

Delegacja Ministerstwa Transportu Chin wyraziła zadowolenie z odbytej wizyty, która przyczyni się do rozwoju dalszych obustronnych kontaktów, w tym kierowania do Gdyni partnerów biznesowych z Państwa Środka , zainteresowanych inwestycjami w branży portowej.