Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Port ID:12589 UN Locator:PLGDY
Zarząd Morskiego Portu Gdynia S.A.

Zarząd Morskiego Portu Gdynia S.A.

Ciekawie zapowiada się dziewiętnasta edycja Międzynarodowych Targów Morskich Baltexpo 2017,  która odbędzie się w dniach: 11-13 września br. w gdańskim Centrum Wystawienniczo-Kongresowym AMBEREXPO.

Poza wieloma nowatorskimi technologiami prezentowanymi na stoiskach targowych uwagę zwraca debata otwarcia na temat transnarodowych synergii w rozwoju przemysłów morskich, przygotowana przez Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej.Na współpracy firm i przemysłów krajów Europy Środkowej i Północnej skoncentrowany będzie „North and Central Europe Maritime Ties Business Mixer”- obydwa wydarzenia odbędą się w dniu otwarcia Baltexpo 2017. Zagadnienia inwestycji infrastrukturalnych związanych z gospodarką morską oraz żeglugą śródlądową będą przedmiotem całego cyklu debat 12 września br. Tego samego dnia będzie można  wziąć udział w seminarium GAZ-SYSTEM dotyczącym łańcucha kooperantów GAZ-SYSTEM w budowie morskiej infrastruktury energetycznej.

Jednym z partnerów tegorocznej edycji Targów Morskich Baltexpo 2017 jest Zarząd Morskiego Portu Gdynia S.A., który serdecznie zaprasza do odwiedzenia swojego stoiska ( hala B, stoisko 7.02).

- Na Baltexpo 2017 zaprezentujemy przede wszystkim wielki potencjał Portu Gdynia i nasz bogaty dorobek. W roku 95- lecia naszego portu podkreślamy, iż jesteśmy portem uniwersalnym, w którym obsługiwane są różnego rodzaju ładunki i  zakres naszych usług stale się rozszerza – mówi Adam Meller, prezes Zarządu Morskiego Portu Gdynia S.A. - Z roku na rok bijemy rekordy  przeładunkowe – tym samym jesteśmy znaną i uznaną dobra marką wśród portów Morza Bałtyckiego. Jesteśmy także znaczącym portem pasażerskim - do Gdyni  zawija regularnie co roku kilkadziesiąt pasażerskich cruiserów. W naszym porcie także, wspólnie z  operatorem promowym Stena Line, od ponad dwudziestu lat rozwijamy  autostradę morską Gdynia-Karlskrona.