Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Port ID:12589 UN Locator:PLGDY
Zarząd Morskiego Portu Gdynia S.A.

Zarząd Morskiego Portu Gdynia S.A.

 

W dniach 2-3 października br. zorganizowane zostało w siedzibie ZMPG spotkanie partnerów projektu COMODALCE.

 

Projekt ten jest realizowany w ramach programu Interreg Europa Środkowa 2014-2020.

W ramach zaangażowania w projekt COMODALCE, Zarząd Morskiego Portu Gdynia S.A. planuje zrealizować wstępne studium wykonalności  dla „systemu zarządzania ruchem kolejowym na terenie portu oraz integracji portu z zapleczem  w ramach technicznej i organizacyjnej poprawy dostępu kolejowego do Portu Gdynia”.  Opracowanie koncepcji ma służyć usprawnieniu systemu zarządzania ruchem kolejowym w porcie, w tym systemów wymiany informacji z użytkownikami portu,  zwiększeniu przepustowości układów torowych w granicach administracyjnych Portu Gdynia, zgodnie z wymogami sieci TEN-T oraz zwiększeniu potencjału dla przeprowadzenia projektów służących integracji portu z zapleczem.

Ponadto, projekt stanowi uzupełnienie inwestycji PKP PLK S.A. w ramach projektu „Poprawa dostępu kolejowego do Portu w Gdyni”. Techniczne i organizacyjne dostosowanie do przeprowadzanej modernizacji Stacji Gdynia Port, w tym Lokalnego Centrum Sterowania na tejże stacji, pozwoli na zwiększenie bezpieczeństwa i efektywności ruchu kolejowego w Porcie Gdynia.

W czerwcu 2019 roku Zarząd Morskiego Portu Gdynia S.A. podpisał umowę partnerską na rzecz realizacji projektu COMODALCE – Enhancing coordination on multimodal freight transport in Central Europe, finansowanego w ramach programu Interreg Europa Środkowa 2014-2020. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele Portów: Port Triest (Lider projektu), Port La Spezia, Port Rostock, Port Koper, Adria Kombi, BCT-Bałtycki Terminal Kontenerowy, terminal intermodalny w Weronie oraz terminal intermodalny w Budapeszcie Bilk biorcych udział w projekcie.

Więcej informacji o projekcie:
https://www.port.gdynia.pl/pl/inwestycje/ue-studyjne/1449-zarzad-morskiego-portu-gdynia-s-a-partnerem-projektu-comodalce

Strona projektu COMODALCE:
https://www.interreg-central.eu/Content.Node/COMODALCE.html