Port ID:12589 UN Locator:PLGDY
Zarząd Morskiego Portu Gdynia S.A.

Zarząd Morskiego Portu Gdynia S.A.

Odbyło się pierwsze spotkanie konsultacyjne dotyczące inwestycji „Port Zewnętrzny w Porcie Gdynia”. Dziękujemy za Państwa obecność, zaangażowanie i bardzo merytoryczną dyskusję.

Wiele pytań pojawiło się na temat połączeń kolejowych i drogowych Z Portu Zewnętrznego, a szczególnie Drogi Czerwonej. Przyjęta przez sejm nowelizacja ustawy o portach i przystaniach morskich z dnia 17 lipca 2019 oraz niektórych innych ustaw pozwoli na budowę Drogi Czerwonej do Portu Gdynia, a co więcej gwarantuje środki na zrealizowanie tej inwestycji. Kwota zagwarantowana w ustawie 2020 – 2028 to 2 mld PLN.

Dużym entuzjazmem cieszyła się koncepcja ścieżki rowerowej oraz punktu widokowego na południowym pirsie zaprojektowanego Portu Zewnętrznego. Jest to szczególnie ważne dla nas, gdyż chcemy pozytywnie wpływać na rozwój miasta i lokalnej społeczności. W ramach zrównoważonego rozwoju Portu Gdynia, w myśl idei #greenport będziemy wspierać rozwój ścieżek rowerowych przy planowanych inwestycjach drogowych, nie tylko na terenie portu.

Zagospodarowanie Mola Rybackiego było przedmiotem również żywo komentowana przez Państwa. Koncepcja zagospodarowania tego terenu przez Port Gdynia jest ukierunkowana na mieszkańców, którzy mogliby korzystać z tego terenu w celach rekreacyjnych. Budowa apartamentów mieszkalnych tworzy obszar zamknięty, stoi w opozycji z otwartością na lokalną społeczność i ideą ożywienia śródmieścia Gdyni.

Więcej informacji na temat inwestycji: http://portzewnetrzny.pl/

W przypadku pytań zachęcamy do kontaktu, z chęcią odpowiemy na wszelkie wiadomości od Państwa: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.