Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Port ID:12589 UN Locator:PLGDY
Zarząd Morskiego Portu Gdynia S.A.

Zarząd Morskiego Portu Gdynia S.A.

Unifeeder wprowadza na rynek nowe usługi transportowe bezpośrednio łączące rynek szwedzki z naszą dobrze rozwiniętą siecią multimodalną w Europie.

W sierpniu Unifeeder wprowadzi 8 nowych, cotygodniowych rejsów pomiędzy Szwecją a głównymi węzłami wewnątrz - europejskimi w Polsce, Niemczech, Rosji i Wielkiej Brytanii. Nowa usługa zwiększy wydajność i elastyczność lokalnych firm. Wraz z możliwościami wewnątrzlądowymi, ulepszenie zapewni możliwość dotarcia na rynki globalne w sposób niezawodny, opłacalny i korzystny dla środowiska.

„Jesteśmy dumni, że możemy zaoferować naszym klientom tak innowacyjne usługi. Krótkie terminy realizacji i przyjazne dla środowiska multimodalne rozwiązania połączą Szwecję jeszcze bardziej z rynkami europejskimi - mówi Timm Niebergall, dyrektor Unifeeder Shortsea.

 Ze względu na duże odległości w Szwecji i stosunkowo dużą zależność od eksportu i transportu drogowego, istnieje ogromny potencjał poprawy przepływu ładunków. Z właścicielami ładunków coraz częściej poszukującymi zrównoważonych rozwiązań transportowych, rośnie trend przekształcania ładunków paletowych z ciężarówek na kolejowe i morskie. Zawsze inspirujący jest fakt, że chęć dbania o środowisko zaczyna dyktować program, a rynek ponownie pokazuje, że dobrze jest łączyć biznes ze zrównoważonym transportem morskim - mówi Nicklas Romell, CCO w Porcie Helsingborg. Dzięki odpowiedniej konfiguracji multimodalne rozwiązania przyczyniają się w znacznym stopniu do zmniejszenia ilości węgla w europejskim transporcie. Duża pojemność naszej floty pozwala nam zabrać większą liczbę ciężarówek z zatłoczonych europejskich dróg, na pokład jednego statku. „Cieszymy się, że Unifeeder nie tylko podziela nasze ambicje, aby zaoferować bardziej zrównoważony transport poprzez przebudowę dróg, ale także proponuje tę nową usługę, aby osiągnąć założone cele. Z punktu widzenia biznesu nowe usługi są przełomowe w branży - mówi Magnus Grimhed, kierownik sprzedaży w Port Norrköping. Wybierając rozwiązania multimodalne, radzisz sobie z problemem braku kierowców ciężarówek, przyczyniając się jednocześnie do zmniejszenia zatłoczenia i zmniejszenia emisji na europejskich drogach.