Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Port ID:12589 UN Locator:PLGDY
Zarząd Morskiego Portu Gdynia S.A.

Zarząd Morskiego Portu Gdynia S.A.

Dzięki nowoczesnemu systemowi kamer, który w przyszłości stanie się częścią zintegrowanego stanowiska bezpieczeństwa portu, możliwy będzie monitoring bieżącej sytuacji nie tylko na terenach terminali, ale również na budowanym obecnie Publicznym Terminalu Promowym, magazynie wysokiego składowania przy ul. Logistycznej,  a w przyszłości także w Dolinie Logistycznej.

Zaawansowany technologicznie system CCTV, składający się m.in z kamer o rozdzielczości FullHD oraz  kamer termowizyjnych, pozwoli zapobiec obecności nieuprawnionych osób oraz obiektów na terenie Portu Gdynia jak również umożliwi  precyzyjną analizę i zapis numerów rejestracyjnych przejeżdżających pojazdów. System wyposażony będzie również w algorytmy do analizy obrazu zapewniający detekcje osób oraz pojazdów w wyznaczonych strefach.

Na terenie Zarządu Morskiego Portu Gdynia, przy ul. Rotterdamskiej 9 pojawiła się pierwsza z nowych kamer w ramach realizowanego przez Spółkę projektu: „ Modernizacja i przebudowa systemu dozoru wizyjnego ochrony nabrzeży i bram wjazdowych terenu ZMPG S.A.”.

- „ Ze względu na nasze strategiczne położenie dokładamy wszelkich starań, by możliwie jak najlepiej zabezpieczyć teren portu. Dlatego też podwajamy liczbę kamer, które pod koniec kwietnia będą w pełni monitorować bieżącą sytuację we wszystkich kluczowych obszarach działalności portu”- mówi Adam Meller- Prezes ZMPG S.A.

-„ System jest rozwiązaniem uniwersalnym i skalowalnym - co oznacza, że będziemy mogli rozszerzyć jego funkcjonalność o kolejne elementy. Jesteśmy na etapie składania wniosku do CEF dotyczącego systemu optymalizacji ruchu pojazdów w porcie. Umożliwi to znaczne oszczędności czasu kierowców zgłaszających się po ładunek, a tym samym skrócenie czasu postoju statków. To bardzo ważne zagadnienie, bo – jak wiadomo w naszej branży - czas to pieniądz. Naszym celem jest też stworzenie jednego zintegrowanego stanowiska bezpieczeństwa, które stanie się prawdziwym centrum dowodzenia wszystkich wspomnianych wcześniej rozwiązań technologicznych” - dodaje.

Port Gdynia zlokalizowany jest w środkowej części południowego brzegu Bałtyku nad Zatoką Gdańską, kilkanaście mil morskich od ujścia Wisły do Bałtyku i jest ważnym węzłem komunikacyjnym o znaczeniu międzynarodowym oraz jednym z podstawowych elementów infrastruktury logistyczno - transportowej Polski. Jest to również jedna z najważniejszych baz NATO na Bałtyku, co nakłada na ZMPG S.A. określone obowiązki związane z zapewnieniem odpowiednio wysokiego poziomu bezpieczeństwa.