Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Port ID:12589 UN Locator:PLGDY
Zarząd Morskiego Portu Gdynia S.A.

Zarząd Morskiego Portu Gdynia S.A.

Podczas XVI edycji rankingu Pereł Polskiej Gospodarki w kategorii: Perły Duże, Zarząd Morskiego Portu Gdynia S.A. zajął pierwsze miejsce.

Pozycja na liście rankingowej, jak podkreśla redakcja anglojęzycznego magazynu „Polish Market” zależy od wielkości firmy mierzonej wartością przychodów ogółem, a także od jej efektywności, dynamiki i płynności finansowej.

Na uroczystej gali nagrodę z rąk pani Krystyna Woźniak-Trzosek odebrali: Adam Meller- prezes ZMPG S.A. oraz Grzegorz Dyrmo – wiceprezes ZMPG S.A.

 

-„Zajęcie tak prestiżowej pozycji w rankingu motywuje do dalszego wysiłku i dążenia w osiąganiu coraz to lepszych wyników. Dynamika naszej pracy, rozwój infrastruktury portowej, dobre wyniki finansowe - za takie właśnie efekty dostaliśmy tą nagrodę”- mówi Adam Meller.

- „Przyznać trzeba, że w rankingu Port Gdynia już nie raz się pojawił ale dzisiejsze uhonorowanie to historyczny moment”- dodaje.

-„ Przede wszystkim realizujemy nasze cele, jesteśmy w tym skuteczni i jak widać przekłada się to na wysokie noty rankingowe. Ważny jest rezultat, dane które dostarczamy do rankingu to liczby, których analiza jednoznacznie wskazuje, że wszystko co do tej pory dokonaliśmy realnie przekłada się na rozwój polskiej gospodarki”- komentuje Grzegorz Dyrmo- wiceprezes ZMPG S.A.

Co roku gala i wręczenie nagród poprzedzają badania, które mierzą kondycję polskich przedsiębiorstw. To efekt wieloletniej współpracy pani Krystyna Woźniak-Trzosek, redaktor naczelnej „Polish Market”z naukowcami  z Zakładu Wspomagania i Analizy Decyzji, Instytutu Ekonometrii Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Badanie rankingowe obejmuje ponad 2000 firm, których przychody z całokształtu działalności gospodarczej w okresie roku wyniosły: co najmniej 100 milionów złotych – Perły Duże, powyżej 1 miliarda złotych – Perły Wielkie.