Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Port ID:12589 UN Locator:PLGDY
Zarząd Morskiego Portu Gdynia S.A.

Zarząd Morskiego Portu Gdynia S.A.

W dniach 6-7 września br. odbyła się kolejna edycja konferencji Baltic Ports Organization (BPO), w której uczestniczyło ponad 150 przedstawicieli portów regionu Morza Bałtyckiego oraz podmiotów z nimi współpracujących.

Podczas konferencji dokonano m.in. przeglądu aktualnego stanu rynku i przeprowadzono analizę jego wpływu na sektor transportu morskiego w Europie. Podkreślano, iż pozytywne trendy wzrostu gospodarczego wpływają bezpośrednio na prowadzone obecnie kluczowe inwestycje portowe. Jest to bardzo widoczne w poszczególnych portach Morza Bałtyckiego w zakresie rozwoju infrastruktury dostępowej oraz upowszechnienia bunkrowania LNG. Podkreślano m.in., że jednym z kluczowych tematów dla sektora transportu w Europie jest obecnie pełne wykorzystanie środków unijnych w okresie 2021 – 2027 oraz umiejętne włączenie ich w struktury PPP. Uczestnicy konferencji mieli okazję zwiedzić Terminal LNG w Świnoujściu i zapoznać się ze specyfiką funkcjonowania tej unikalnej w skali europejskiej inwestycji.

W trakcie konferencji ukonstytuowały się nowe władze BPO - dr Kimmo Naski, prezes zarządu portu HaminaKotka (Finlandia), został wybrany nowym przewodniczącym. Funkcje Wiceprzewodniczących objęli: Gernot Tesch (Rostock) oraz Martynas Armonaitis (Klaipeda). W skład Zarządu BPO weszli również: Jakob Flyvbjerg Christensen (Aarhus), Ville Haapasaari (Helsinki), Valdo Kalm (Tallinn), Ansis Zeltiņš (Riga), Johan Castwall (Stokcholm) oraz Piotr Nowak (Gdynia). Ponadto, ZMPG S.A. jest reprezentowany w pracach Grupy Roboczej ds. Ochrony Środowiska BPO przez panią Darię Mróz.