Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Port ID:12589 UN Locator:PLGDY
Zarząd Morskiego Portu Gdynia S.A.

Zarząd Morskiego Portu Gdynia S.A.

Nie od dziś wiadomo, że działania Zarządu Morskiego Portu Gdynia S.A. są skierowane na rozwój sektora gospodarczego oraz turystycznego i zarazem ściśle związane z ochroną Morza Bałtyckiego. 

Poczynania Portu Gdynia korespondują bezpośrednio z m.in. z operacją DEMETER IV Krajowej Administracji Skarbowej, która polegała na kontroli transgranicznego przemieszczania odpadów w obrocie morskim, lotniczym i  lądowym. W wyniku akcji zatrzymano  nielegalne odpady, które przypłynęły z Wielkiej Brytanii do portów Trójmiasta.

Łącznie w 45-ciu kontenerach było 1 099 169 kilogramów śmieci. Nadawcy przesyłek nie posiadali zgody na przemieszczanie odpadów od Głównego Inspektora Ochrony Środowiska. Śmieci sprowadzone z Wielkiej Brytanii będą tam odesłane, a nadawcy mogą zostać skazani nawet na 5 lat więzienia.

W operacji DEMETER IV, oprócz Polski, wzięły udział 73 państwa.