Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Port ID:12589 UN Locator:PLGDY
Zarząd Morskiego Portu Gdynia S.A.

Zarząd Morskiego Portu Gdynia S.A.

MSC - Mediterranean Shipping Company - uruchomiło dwa nowe oceaniczne serwisy, które zastąpią obecnie funkcjonujący serwis MSC łączący Port Gdynia z portami przeładunkowymi Europy Zachodniej.

Zawinięcie mv MSC Paris (334,07 metrów długości oraz 42,8 metra szerokości) do terminalu kontenerowego BCT w Porcie Gdynia z 25 kwietnia, zainaugurowało wizyty w każdym tygodniu aż dwóch jednostek serwisów oceanicznych, które będą pełniły funkcję dowozową, łącząc porty w Europie Zachodniej (Antwerpia, Le Havre, Bremerhaven, Rotterdam) z Portem Gdynia.

Pierwsze statki obsługujące nowe połączenia oceaniczne pojawią się w Porcie Gdynia w dniu 30 kwietnia, tj. MSC Carolina obsługujący serwis Australia Express zacumuje przy nabrzeżu Helskim, oraz 1 maja, kiedy to nastąpi pierwsze zawinięcie MSC India z serwisu East Africa and Indian Ocean Express.

 - Decyzja MSC to bardzo dobra wiadomość, która potwierdza zasadność i celowość przebudowy obrotnicy nr 2 w Porcie Gdynia, pogłębienia basenów portowych do 15,5 metra oraz budowy w niedalekiej przyszłości Portu Zewnętrznego. Widzimy, że inwestycje przeprowadzane w Porcie Gdynia stanowią odpowiedź na realne zapotrzebowanie rynku - komentuje Adam Meller, prezes Zarządu Morskiego Portu Gdynia S.A. - Rynek Morza Bałtyckiego w dalszym ciągu rozwija  się intensywnie i przeładunki kontenerów sukcesywnie rosną. Patrzymy na nasze plany z wielką wiarą w ich realizację-dodaje.