Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Port ID:12589 UN Locator:PLGDY
Zarząd Morskiego Portu Gdynia S.A.

Zarząd Morskiego Portu Gdynia S.A.

Program Akceleracyjny Space3ac Intermodal Transportation jest inicjatywą realizowaną w ramach organizowanego przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości konkursu Scale UP opartego o rządowy Program Start In Poland, finansowany ze środków Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój na lata 2014-2020.

 

 

 

Celem Programu Akceleracyjnego Space3ac Intermodal Transportation jest zwiększenie stopnia współpracy mikro- i małych przedsiębiorców (startupów) z dużymi przedsiębiorcami, w tym spółkami Skarbu Państwa i jej wykorzystanie na rzecz komercjalizowania nowatorskich rozwiązań proponowanych przez startupy, w tym produktów lub usług, które mogą stanowić odpowiedź na ewentualne zidentyfikowane potrzeby dużych przedsiębiorstw. Organizatorem tego Programu jest Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna Sp. z o. o.

 


 

 

                   

 

 

FullFreshAir
We współpracy z Portem Gdynia w ramach programu akceleracyjnego Space3ac Intermodal Transportation firma FullFreshAir realizowała wyzwanie ,,Stworzenie systemu czujników/detektorów pomiaru hałasu, zapylenia i emisji odorów w newralgicznych punktach Portu wraz z systemem przesyłu danych”

System pomiaru hałasu, zapylenia i emisji odorów wiąże się z podziałem na dwa podstawowe elementy systemu:

- warstwa pomiarowa, wyposażona w zestaw odpowiednio dobranych sensorów, pozwalających na stały monitoring podstawowych parametrów hałasu, zapylenia, emisji odorów, również czujników prędkości i kierunku wiatru.

- warstwa komunikacyjna, wyposażona w moduły łączności bezprzewodowej, zdolnej do pokrycia komunikacyjnej przestrzeni portu.

Powiązanie z technikami satelitarnymi - część systemu zależna od informacji pozyskiwanych za pomocą danych satelitarnych.

Planowany do wdrożenia system monitoringu i wizualizacji uciążliwości to kompleksowa usługa pomiarów środowiskowych dla Portu Gdynia oraz dla innych obiektów przemysłowych i gospodarki komunalnej, zgodnie z wymaganiami stawianymi przez odbiorców. Usługa ma polegać na instalacji w wybranych lokalizacjach, specjalistycznej aparatury kontrolno-pomiarowej (popartej badaniami testowymi), w tym czujników hałasu, zapylenia i zaawansowanych technologicznie analizatorów emisji odorów, analizatorów warunków pogodowych itd. Wszystkie dane będą za pomocą GSM przesyłane do tzw. Komputera Centralnego, gdzie przy pomocy specjalistycznego oprogramowania będą analizowane uwzględniając warunki pogodowe i wizualizowane, co pozwoli na szybką identyfikację miejsc generujących uciążliwości środowiskowe na terenie danego obiektu.

 


 

 

 

NEWMAP

NewMap to usługa która jest odpowiedzią na rosnące na rynku zapotrzebowanie na dane oraz informacje odnoszące się do terenów inwestycyjnych. Atrakcyjność danego obszaru jest bowiem zależna od wielu czynników, z których każdy może mieć decydujący wpływ w kontekście decyzji o konkretnej inwestycji. Ważne zatem jest posiadanie wszelkiej niezbędnej wiedzy na temat potencjalnej nieruchomości.

We współpracy z Portem Gdynia w ramach programu akceleracyjnego Space3ac Intermodal Transportation firma NEWMAP realizowała wyzwanie ,,Wizualizacja terenów inwestycyjnych z uwzględnieniem mediów naziemnych i podziemnych oraz informacji geologicznych”.

Posługując się aplikacją internetową użytkownicy mogą w dowolny sposób konfigurować zakres raportu, jaki otrzymają w ramach usługi. Punktem wyjścia jest wskazanie na mapie działki, której dotyczyć będzie analiza. W kolejnym kroku użytkownik określa jakie dane go interesują z pośród kilkudziesięciu dostępnych zbiorów takich jak: ewidencja gruntów, uzbrojenie terenu, plany zagospodarowania, numeryczny model terenu, dane demograficzne, natężenie ruchu, sieć transportowa, analizy warunków gruntowych i hydrologicznych, mapy geologiczne, mapy osuwisk, obiektów górniczych, otworów wiertniczych, form ochrony przyrody lub ewidencji wydanych pozwoleń na budowę, wykazy innych działek w okolicy wystawionych na sprzedaż i wielu innych. Klient może także zażyczyć sobie bardziej skomplikowanych opracowań obejmujących m.in. wycenę gruntów i nieruchomości, czy ocenę biegłego rzeczoznawcy, wizję lokalną czy pomiary deformacji terenu. Usługa NewMap obejmuje także wykonywanie dokładnych fotoplanów i przygotowywanie trójwymiarowych modeli terenu w oparciu o naloty realizowane przez drony.

 

 

 

Działka
dzialka_453_24_h150