Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Port ID:12589 UN Locator:PLGDY
Zarząd Morskiego Portu Gdynia S.A.

Zarząd Morskiego Portu Gdynia S.A.

Wyciek z kolektora burzowego substancji ropopochodnej do Zatoki Gdańskiej w rejonie gdyńskiego Bulwaru Nadmorskiego u wylotu al. Piłsudskiego, który nastąpił w miniony nastąpił piątek ( 10 sierpnia br.) zaalarmował wszystkie służby miejskie począwszy od policji i Straży Miejskiej oraz Urzędu Morskiego i Kapitanatu Portu.

Salomon Sko

Miejsce wycieku natychmiast zabezpieczyła Państwowa Staż Pożarna. W sobotę jej działania wsparła Portowa Straż Pożarna ZMPG S.A. rozstawiając dodatkowe sto metrów zapory przeciwrozlewowej EZL 750 uszczelnionej rękawami sorbcyjnymi, tworząc drugą strefę ochronną. Dzięki współpracy obu jednostek  nie doszło do rozprzestrzeniania się substancji ropopochodnej w rejonie plaży Gdynia Śródmieście. Ponadto, Portowi strażacy wsparli działania PSP dostarczając znaczną ilość dyspergentu do likwidacji filmu olejowego. Zapora, ustawiona 11 bm. przez portowych strażaków, w dalszym ciągu - w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców, turystów i środowiska - zabezpiecza miejsce działań ratowniczych.