A A A
Data publikacji 10.11.2022
  1. rocznica odzyskania niepodległości

 #NiepodległaOdMorza.. aż do Tatr

  „Polska bez własnego wybrzeża morskiego i bez własnej floty nie będzie nigdy ani zjednoczona, ani niepodległa, ani samodzielna gospodarczo i politycznie, ani szanowana w wielkiej rodzinie państw i narodów, ani zdolna do zabezpieczenia warunków bytu, pracy postępu i dobrobytu swym obywatelom”.

Eugeniusz Kwiatkowski, budowniczy portu i miasta Gdyni

Kontynuując tradycję z poprzedniego roku, Port Gdynia uczci święto Niepodległości za pomocą iluminacji #NiepodległaodMorza. Na jednostce Dar Pomorza, zacumowanej przy Nabrzeżu Pomorskim w piątek 11. listopada od godz. 16:30 do 22:00 widoczny będzie hasztag. Święto niepodległości jest dla nas szczególnie ważne w roku jubileuszowym, gdyż Port Gdynia powstał jako żywa wizytówka ówczesnej Polski. Stworzenie portu w Gdyni stało się kluczem do szybkiego rozwoju zarówno miasta jak i całej Polski.

Z tej okazji zapraszamy do wspólnego świętowania poprzez udział w konkursie fotograficznym „Niepodległa od Morza”.

Aby wziąć udział należy zrobić zdjęcie z #NiepodległaOdMorza, który będzie wyświetlony na Darze Pomorza. Trzy najciekawsze prace wygrają upominki portowe! Zdjęcie należy wrzucić na media społecznościowe (Facebook, Instagram), dodając #NiepodległaOdMorza i oznaczając oficjalny kanał Port Gdynia (@portgdynia, @portgdyniaofficial). Zdjęcia można wstawiać do 20.11.2022.

 

Tło
Zarząd Morskiego Portu Gdynia S.A.

ul. Rotterdamska 9, 81-337 Gdynia

Regon: 191920577 NIP: 9581323524 KRS: 0000082699

Formularz kontaktowy