Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Port ID:12589 UN Locator:PLGDY
Zarząd Morskiego Portu Gdynia S.A.

Zarząd Morskiego Portu Gdynia S.A.

13 września br. w siedzibie Agencji Rozwoju Pomorza odbyło się spotkanie przygotowane przez  Urząd Marszałkowski w Gdańsku z Organizacją Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD).

OECD na zlecenie Ministerstwa Rozwoju prowadzi badania i analizy dotyczące „Stymulowania regionalnych nowopowstających gałęzi gospodarki poprzez rozwój przedsiębiorczości oraz MŚP”. Program obejmuje doradztwo dla rządów i społeczności w zakresie dostosowywania się do zmian ekonomicznych. Jego misją jest stworzenie nowych miejsc pracy poprzez wdrożenie bardziej efektywnych polityk, innowacyjnych praktyk oraz zintegrowanych strategii na poziomie lokalnym.

Grupa przedstawicieli OECD w skład której wchodzili: prof. Tim Vorley- Sheffield University, prof. Fumi Kitagawa -University of Edinburgh, prof. Max-Peter Menzel- Bayreuth University i  Sandra Hannig -OECD oraz  Jonathan Potter- OECD spotkała się z przedstawicielami uczelni wyższych i innych instytucji naukowych oraz dużych przedsiębiorstw prowadzących działalność gospodarczą w regionie. W trakcie spotkania głos zabrała Beata Szymanowska -pełnomocnik Zarządu Morskiego Portu Gdynia S.A. do spraw Wdrażania Nowych Technologii, która m.in. podkreśliła, iż działania Zarządu Morskiego Portu Gdynia S.A. dotyczą nie tylko obszaru inwestycyjnego, ale także obszaru innowacji, będącego istotnym czynnikiem podnoszącym poziom konkurencyjności portu. Zarząd Morskiego Portu Gdynia S.A. aktywnie wspiera liczne inicjatywy podnoszące konkurencyjność podmiotów działających w regionie. Inicjatywy dotyczą między innymi wdrażania nowych technologii w porcie gdyńskim przy współudziale zewnętrznych podmiotów gospodarczych. ZMPG S.A. realizuje obecnie projekty w obszarze B+R z innymi podmiotami, w tym z nowo założonymi przedsiębiorstwami Startup.

Efektem spotkania w Agencji Rozwoju Pomorza będzie przedstawienie Ogólnego Raportu przez Grupę przedstawicieli OECD, w którym omówiony zostanie również poziom prac przy wdrożeniu Inteligentnych Specjalizacji Pomorza.