Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Port ID:12589 UN Locator:PLGDY
Zarząd Morskiego Portu Gdynia S.A.

Zarząd Morskiego Portu Gdynia S.A.

W piątek, 10 marca, statek NCS Beijing zainaugurował pracę nowej zasobni na terenie MTMG - Morskiego Terminalu Masowego Gdynia Sp. z o.o., przywożąc ok. 45 tys. ton węgla w imporcie.

Zasobnia, powstała w miejscu rozebranego niedawno magazynu nr 24 i budynku biurowego, jest obsługiwana od strony Nabrzeża Holenderskiego. Przeznaczona jest do składowania ładunków masowych, takich jak węgiel, koks, kruszywa, itp. Zasobnia o wymiarach 40 x 198 m i powierzchni ok. 8 000 m2 składa się z trzech ścian żelbetonowych o wysokości 7 m, zakończonych ekranami o konstrukcji stalowej i o wysięgu 5 m, które mają za zadanie w znacznym stopniu ograniczyć pylenie. Nośność nawierzchni to 20 ton/ m2. Nowa inwestycja zapewnia dobre połączenie z układem drogowym i kolejowym. W ramach ww. inwestycji zmodernizowano i przebudowano: ulicę Francuską, dwutorowy układ nawierzchni kolejowo-drogowej od strony ul. Francuskiej, niezbędne sieci wodno-kanalizacyjne, energetyczne oraz telekomunikacyjne.

Wysokość nakładów Zarządu Morskiego Portu Gdynia S.A. na ten projekt wyniosła ok. 18 mln złotych. 

Nowa zasobnia poprawi również jakość obsługi cumujących w sezonie letnim przy Nabrzeżu Francuskim statków pasażerskich, gdyż jej konstrukcja znacznie ograniczy pylenie w tym rejonie Portu.