Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Port ID:12589 UN Locator:PLGDY
Zarząd Morskiego Portu Gdynia S.A.

Zarząd Morskiego Portu Gdynia S.A.

Porty Morskie w Polityce Gospodarczej Polski były tematem zorganizowanego przez Polski Klaster Morski oraz ZMPG-a S.A. we współpracy z KIGM i Polskim Towarzystwem Nautologicznym seminarium, które odbyło się 6 lutego 2017 roku w siedzibie Zarządu Portu.

W seminarium, które moderował prof. Marek Grzybowski z Klastra Morskiego, udział wzięli m.in. Sekretarz Stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa Kazimierz Smoliński, posłowie na Sejm RP: Dorota Arciszewska – Mielewczyk – Przewodnicząca Komisji Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej i Marcin Horała, przedstawiciel Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej - Wojciech Zdanowicz oraz Przewodniczący Rady Nadzorczej ZMPG S.A. prof. Andrzej Grzelakowski i Wiceprezydent Miasta Gdyni Bartosz Bartoszewicz. Poprawa konkurencyjności polskich portów oraz poprawa dostępu do nich od strony lądowej były problemami omawianymi podczas spotkania. Minister Kazimierz Smoliński zapewnił, że trwają prace nad poprawą dostępu drogowego i kolejowego do gdyńskiego portu, ponieważ jest on nieodzownym czynnikiem wpływającym na konkurencyjność polskich ośrodków morskich względem portów zachodnich. Pani Poseł Dorota Arciszewska – Mielewczyk podkreśliła, że tylko spójne działanie na rzecz portów jest czynnikiem warunkującym prawidłowy rozwój gospodarki morskiej. W podsumowaniu dyskusji wyrażono oczekiwanie na kolejne spotkania tego typu , dające przedstawicielom branży możliwość przedstawiania wniosków i oczekiwań mogących mieć realny wpływ na kształtowane prawo w obszarze gospodarki morskiej.